NA LCS Summer Split 2017zdroj:www.lolesports.com

14.07.2017 sa začína 6. Týždeň NA LCS. Minulý týždeň na turnaji RIFT RIVALS sa predviedli tri tímy zo severoamerickej LCS – Cloud 9, Team Solomid a Phoenix 1. Svojimi výkonmi žiaden z týchto tímov nesklamal, práve naopak TSM a P1 predviedli skvelé zápasy a tím TSM sa zaslúžene stal šampiónom Rift Rivals 2017. Som zvedavý ako sa po tejto krátkej pauze odprezentujú v pokračovaní NA LCS.

PREHĽAD KURZOV NA LCS V STÁVKOVEJ KANCELÁRII FORTUNA:  

Z hľadiska tipovania a hodnoty kurzov je pre mňa najväčším favoritom zápas Team Dignitas vs Phoenix 1, so stávkou na výhru Phoenix 1 v kurze 1.9. Tím Phoenix 1 určite budú chcieť udržať  fantastické výkony, ktoré predvádzali na Rift Rivals.

Fanúšikovia zo Slovenskej republiky si môžu na zápasy staviť v kancelárii TIPSPORT.SK

Fanúšikovia z Českej republiky si môžu na zápasy staviť v kancelárii TIPSPORT.CZ

 TABUĽKA TÍMOV PRED 6. TÝŽDŇOM NA LCS

Momentálne je na prvom mieste CLG, ktorý preskočil v poslednom týždni nepripravených Immortals. Tento týždeň môžeme čakať snahu vynikajúco hrajúcich TSM o vybojovanie prvého miesta v tabuľke.

HARMONOGRAM  ZÁPASOV – 6. TÝŽDEŇ NA LCS SUMMER SPLIT 2017

 

Na ktoré zápasy sa môžeme tešiť v šiestom týždni NA LCS? Určite nesmiete zmeškať súboj dvoch zástupcov v Rift Rivals, vynikajúco hrajúcich TSM proti rapídne sa zlepšujúcim Phoenix 1. V treťom dni nás zasa okrem iných súbojov čaká súboj Cloud 9 proti Immortals o vrchné miesta tabuľky NA LCS.

NA LCS SUMMER SPLIT 2017 – 6. TÝŽDEŇ DEŇ 1

Counter Logic Gaming vs. FlyQuest
Začiatok zápasu: 15. júla, 24:00 CEST

V prvom dni 6. týždňa NA LCS uvidíme súboj prvého tímu tabuľky Counter Logic Gaming, proti FlyQuest, ktorý sa delí o ôsmu priečku s tímom Echo Fox.

CLG – v 5. týždni dominovali v súbojoch proti Echo Fox aj proti Cloud 9. V zápasoch ukazujú vynikajúcu zohratosť skvelých individualít. TOP kontroluje výborne hrajúci Darshan, na MIDe podáva stabilné výkony HUHI a na bot linke valcuje dvojaci Stixxay a Aphromoo. Najväčšiu slabinu CLG momentálne vidím v jungli avšak ani to nenasvedčuje tomu, že by tento zápas mali prehrať.

FQ – Sa vydaril posledný zápas proti Team Dignitas, ktorých v late game rozvalcoval Wildturtle, ktorému na to pôdu pripravil vynikajúco hrajúci jungler Moon. Črtá sa tímu FQ na lepšie časy? Bol zápas proti Dignitasom zlomový, alebo to bola len náhoda? To sa dozvieme už dnes.

Predikcia: Counter Logic Gaming zvíťazia. V súboji o prvú priečku je pre CLG každý zápas rovnako dôležitý, a preto si nemyslím, že tento súboj nejakým spôsobom podcenia.

Immortals vs. Echo Fox
Začiatok zápasu: 24.júla, 03:00 CEST

Na tento zápas sa veľmi teším. Tímu Echo Fox sa v minulom kole NA LCS podarilo poraziť v nervydrásajúcich súbojoch tím FlyQuest a Team Liquid. Na druhej strane Immortlas v piatom kole LCS nastúpili proti tímom TSM a Phoenix 1, ktoré momentálne hrajú v Top formách.

Podarí sa Immortalom pretrhnúť sériu dvoch prehier z minulého týždňa, alebo naopak Echo Fox bude pokračovať a predĺži svoju víťaznú šnúru? To sa dozvieme 14.júla presne o polnoci.

Predikcia: Immortals vyhrajú. Predikcia tohto zápasu je veľmi ťažká IMM prehrali posledné dva zápasy proti skvelým TSM a P1, na druhej strane Echo Fox porazilo tímy, ktoré sú svojou formou minimálne o jednu triedu pod TSM a P1. Tento zápas preto veľa napovie o momentálnej výkonnosti oboch tímov.

NA LCS SUMMER SPLIT 2017 – 6. TÝŽDEŇ DEŇ 2

Team SoloMid vs. Phoenix 1
Začiatok zápasu:  15. júla,  21:00 CEST

Dnes sa môžeme tešiť na zápas zástupcov NA LCS v turnaji Rift Rivals. Obe tímy na turnaji Rift Rivals predvádzali vynikajúce výkony a až do posledného zápasu sa rozhodovalo, ktorý z nich bude reprezentovať región v Grandfinále.

TSM – turnajový šampión Rift Rivals, predvádzal vynikajúce výkony, ktoré korunoval najlepším skóre zo všetkých európskych a amerických týmov na turnaji v skupinovej fáze a dominantným víťazstvom 3:0 vo finále nad UoL. V každom prípade môžeme očakávať, že TSM sa chcú dostať na vrchol tabuľky NA LCS a do každého zápasu zo  seba dajú čo najviac.

P1 – tragický začiatok turnaja nabral obrátku o 180 stupňov s príchodom junglera MikeYunga, ktorý do hry priniesol nové herné prvky. Zo zápasu na zápas sa hra P1 stala viac agresívna s razanciou na early game pressure. Momentálne P1 predvádzajú najkrajší herný štýl spomedzi všetkých severoamerických tímov.

Predikcia: TSM vyhrajú. Určite sa môžeme tešiť na úžasné zápasy, ale myslím že aj napriek zlepšeniu, P1 nebudú na vynikajúcom hrajúcich TSM stačiť. 

 

Counter Logic Gaming vs. Team Dignitas
Začiatok zápasu: 15.júla, 24:00 CEST

Dignitasom sa vynikajúcom vydaril začiatok LCS, následne sa výkony ostatných tímov zlepšovali a na tento trend žiaľ nenastúpili. Counter Logic Gaming a sa chcú udržať na prvom mieste tabuľky nesmú podceniť žiadneho súpera a zápas proti DIG pre nich musí byť povinná jazda.

Predikcia: CLG vyhrajú

 
Cloud 9 vs. Team Envy
Začiatok zápasu: 15.júla, 21:00 CEST

C9 sa snažia zlepšovať od zápasu k zápasu, ich biedne výkony zo začiatku LCS sú už minulosťou. Momentálne sa mi zdá, že C9 na turnaji Rift Rivals ukázali, že sa chcú mierne priblížiť trendom v profesionálnom LoLku, a začínajú klásť väčší dôraz na early game picki, a to aj napriek tomu, že C9 som stále považoval za tím, ktorému najviac sedia late game picki. Medzi ich najväčšie probléme zaraďujem 1. niekedy veľmi divný positioning 2.príšerný shotcalling.

Team Envy – nezažíva hviezdnu sezónu, sú usadený v strede tabuľky na úrovni tímov Dig a Echo Fox. A napriek tomu, že ich výkony nepovažujem za tragické, myslím si že vo forme v akej hrali väčšinu zápasov, tvoria šedý priemer LCS.

Predikcia: C9 vyhrajú 

Team Liquid vs. FlyQuest
Začiatok zápasu: 15.júla, 24:00 CEST

Team Liquid sa prepadli na samé dno tabuľky. TL sa musia v tomto súboji sústrediť na BOT lane, ktorá v prípade ak s pomocou celého tímu získa miernu prevahu, môže byť prostriedkom víťazstva v zápase. TL MID lane by mal hrať defenzívne, sústrediť sa na farmu. TOP by mal dopĺňať kompozíciu týmu a TL by mal do jungle vybrať bruisera, ktorý by sa v early game mal zamerať najmä na pomoc bot linke.

Flyquest majú nato aby zo spodku tabuľky vyšplhali vyššie. Momentálne majú zhodné skóre s P1, ktorý ale podľa môjho názoru takisto pôjdu vyššie.

Predikcia: Flyquest vyhrajú, FQ majú kvalitu nato aby sa odrazili od spodku tabuľky a mierili vyššie, a tento zápas je pre ich začiatok ideálny.

 

NA LCS SUMMER SPLIT 2017 – 6. TÝŽDEŇ DEŇ 3

Cloud 9 vs. Immortals
Začiatok zápasu: 16. Júla, 21:00 CEST

Opäť sa nám to začína zamotávať, C9 ktorí začali podávať stabilnejšie a lepšie výkony v 2. dni tohto týždňa NA LCS predviedli nemastný neslaný matchup proti TeamEnvy, ktorý sa momentálne nachádzajú v strednej časti ligovej tabuľky. Immortals pred prestávkou prehrali posledné dva zápasy, ale proti tímu Echo Fox opäť predviedli dobrú formu a vyhrali 2:0. Z dnešného zápasu som trochu zmetený, po výkonoch tímov v piatom týždni NA LCS a po výkone C9 na Rift Rivals, by som dnes tipoval C9 ako víťaza. Ale tohto týždňové výkony tímov C9 a IMM, mi nedajú inak len uprednostniť ako víťaza IMM.

Predikcia: Immortals vyhrajú

 

Phoenix 1 vs. Team Dignitas
Začiatok zápasu: 16. Júla, 24:00 CEST

Team Dignitas tento týždeň porazili CLG 2:0, pre mňa je to jedno z najväčších prekvapení tejto sezóny NA LCS. Highlight zo zápasu TD proti CLG si môžete pozrieť tu:

Pred začiatkom tohto týždňa by som ako jasného víťaza tohto zápasu tipoval P1.

P1 podalo proti TSM pekný výkon, avšak je vidno že TSM sú momentálne top tímom NA LCS. Aj napriek tomu P1 nepodalo bojazlivý výkon a snažili sa byť TSM rovnocenným súperom.

Predikcia: Phoenix 1 vyhrajú, aj napriek tomu, že sa Dignitasom darilo proti CLG, DIG stále považujem za tím, ktorého výkony rapídne kolíšu od zápasu k zápasu. Naproti tomu dôvera hráčom P1 vo svoje schopnosti musí byť po vydarenom Rift Rivals turnaji na tohtosezónnom maxime.

 

Team Solomid vs Team Liquid
Začiatok zápasu: 16. Júla, 21:00 CEST

TSM momentálne podáva špičkové výkony. TL sú momentálne na tragickom poslednom mieste tabuľky NA LCS.

O tomto zápase je škoda sa obšírne rozpisovať. V prospech TSM hrá všetko, individuality, map control, shotcalling, snowballing, plnenie objectivov, herná pohoda, komunikácia medzi hráčmi, vyberanie targetov a.i..

Predikcia: TSM vyhrajú.

 

Echo Fox vs Team Envy
Začiatok zápasu: 16. Júla, 24:00 CEST

EF a TE považujem za výkonnostne vyrovnané tímy, EF v poslednom kole hrali proti Immortals proti ktorým prehrali 2:0.

TE – v poslednom kole hrali so zástupcami NA LCS v Rift Rivals C9, ktorých dokázali poraziť v dvoch zápasoch 2:0, pričom nemôžem povedať že C9 nejako tento zápas podcenili.

Predikcia: Team Envy vyhrajú, osobne si myslím, že ich výhra proti C9 im pridala psychickú pohodu, ktorá bude v tomto zápase rozhodujúca.

 

FOTO: www.lolesports.com

4/5 - (1 vote)