19.januára nám začal split so zmenami, ktoré priniesla sezóna 7. Odvtedy ubehli viac ako tri mesiace a tento víkend sme sa dopracovali do finále. Boj o tretie miesto Fnatic vs Misfits a finálový zápas G2 vs Unicorns Of Love. Hrať sa bude na patch 7.6

Súboj o 3.miesto BO5 – Fnatic vs Misfits

E-GAMES.SK
Zdroj: Riot Games
 • čas zápasu: 22.4.2017 – 17:00

Boj o tretie miesto zvedú tímy, ktoré pred sezónou nebolo jednoduché zaradiť a mať od nich nejaké play-off očakávania. Misfits počas regular splitu začali výborne a svojich súperov zaskočili silnou junglou v podaní KaKAO-a, neskôr sa ukázal kvalitou PowerOfEvil a bot linka Hans Sama s IgNar-om. Fnatic opäť pred sezónou prešiel zmenou a z pôvodnej zostavy ostal len Rekkles na poste kapitána. Jeho tím hral počas sezóny rôzne, videli sme výmenu v jungli (Amazing > Broxah) a bolo cítiť ako sa snažia prispôsobiť novým podmienkam v makro hre. Práve Rekkles ťahal svoj tím celú sezónu a dostal ich až do play-off, aj keď prehrali proti G2 v semifinále. Súboj o tretie miesto bude veľmi lákavý, keďže oba tímy chcú čo najlepší výsledok.

 • Na mide sa stretnú dvaja veľmi silní hráči, ktorí sa orientujú na late game a pokiaľ si dajú pozor, vedia zahrať nadpriemerný early game s kvalitným roamom. FNC Caps aj MSF PowerOfEvil sa určite budú predbiehať v tom, ktorý z nich nich získa navrch. Myslím ale, že PoE bude mať navrch, keďže ako skúsený koordinátor tímovej makro hry dokáže lepšie vyhodnotiť situáciu a so spoluhráčmi (KaKAO a Alphari) vytvárať na mide dostatočný tlak.
 • Botko bude ovplyvňovať viac faktorov, za mňa má väčšiu šancu na výhru Rekkles s Jesiz-om, keďže dlhodobo hrá práve Rekkles priam dokonalé carry. Už viac ako 5 zápasov (ak nie aj celú sezónu) jasne drtí a kontroluje bot linku. Plus berme do úvahy i fakt, že ako kapitán tímu má na ramenách viac zodpovednosti, ktorú stále s prehľadom zvláda. MSF Hans Sama a IgNar budú mať čo robiť, aby sa vrátili ku ich kvalitným výkonom z regular splitu, keďže v play-off sa ich play-style neukázal ako vhodný. No nesmieme zabúdať, že táto dvojka sa vie dopĺňať a vedia napraviť chybu toho druhého. Uvidíme ako sa tento súboj vyvinie.
 • Jungle súboj vyzerá dosť jasne v prospech KaKAO-a, aj keď posledné zápasy nedostal priestor presadiť sa, a aj keď áno, sám tú možnosť zahodil nezmyselným sólo napádaním enemy jungle. Broxah je stále v porovnaní s KaKAO-m nováčikom v LCS a má ešte dosť medzier čo sa týka kontroly vlastnej jungle a late game tímových súbojov.
 • Top lane bude zrejme kľúčovým, keďže obaja top linkári FNC Soaz aj MSF Alphari vedia zahrať výborne a zároveň absolútne prehrať hru. V prospech Soaza hovoria jeho skúsenosti z  množstva odohraných profi hier a jeho výber hrdinov. Alphari je naopak nováčik, ktorý je horlivý za výhrou a nedá svoju kožu len tak zadarmo. Môžeme očakávať, že jungleri budú top pravidelne navštevovať, či priam kontrolovať.

Od tohto zápasu očakávam veľa akcie a oku lahodiace late hry, keďže oba tímy sa na late do teraz orientovali.

Tipovanie výsledku redakcie E-GAMES:

 • Michal „Fritolicek“ Frátrik – FNC 3:2 MSF
 • Prokop „Hippo“ Sojka – FNC 3:1 MSF

Finále BO5 – G2 vs Unicorns Of Love

E-GAMES.SK
Zdroj: Riot Games
 • čas zápasu: 22.4.2017 – 17:00

Vo finále sa proti sebe postavia tímy G2 a Unicorns Of Love. G2 obhajuje titul, no UOL je posledný tím, ktorý má na základe ich výkonu v Spring splite šancu im v tom zabrániť. Na druhej strane trofej by bola pre jednorožcov peknou a zaslúženou odmenou za ich výkony. G2 boli už viac ako rok neporaziteľní a v zápasoch si nekompromisne získavali výhru za výhrou. Prvý, kto využil chyby v hre tímu G2 po viac ako roku a kto im tento sled výhier poškvrnil bol tím Roccat a tým ukázali, že G2 sú poraziteľní. A nie je to až tak náročné. Jednorožci a ich chaotický spôsob makro hry dáva nádej na to, aby sa tento rok dostali na výslnie a získali jarný titul.

 • Mid lane sa javí byť celkom vyrovnaný, keďže aj Perkz aj Exileh majú svoje slabosti. Perkz má ale väčšiu šancu pokiaľ si trpezlivo počká a vyprovokuje Exileha do stavu v ktorom sa pokúša o extrémne manévre. Na toto má hráč G2 určite viac skúseností. Podobne to platí ale aj naopak, takže mid bude ovplyvňovať hlavne výber hrdinov a taktika tímu.
 • Na bot linke sa stretnú v napínavom súboji Zven s Mithy-m proti Samux-ovi a Hylissang-ovi. Skúsené duo tímu G2 môže využiť svoju silnú stránku a staviť na nekompromisné carry Zven-a. Obe duá si budú musieť dávať pozor na chyby, keďže ich navzájom budú vedieť potrestať. Štatisticky je na tom lepšie G2, no už vo viacerých hrách nám Mithy ukázal, ako vie hru svojmu tímu skomplikovať. Bohužiaľ ak hrá zle Mithy, Zven ho akoby napodobňuje a nevie sám hrať konzistentne. UOL dvojka je trošku menej zohratá, na druhú stranu vedia jeden druhého podporiť v situáciach individuálnych chýb. Najväčší vplyv na výsledok na botku bude mať výkon junglerov.
 • Skvelá show sa môže odohrať aj v jungle. Xerxe z UOL s jeho ocenením Rookie of the Spring Split, má šancu predviesť opäť skvelý zápas s jeho vyrovnaným výkonom, širokým výberom hrdinov a štýlom hry divokého makro play-u, ktorý zapadá do koncepcie hry celého tímu UOL. Proti nemu sa postaví Trick z G2, ktorý túto sezónu riadne zapracoval na svojom štýle hry, stráži si svoju jungle, má kontrolu nad enemy junglou, agresívne roamuje linky a dáva si pozor na individuálne chyby. Bude to súboj skúsenosti a obhajoby titulu s nováčikovskou dravosťou, priam až drzosťou. Najväčší vplyv na hru môže mať kooperácia Trick + Expect na topev prospech G2.
 • Poslednou linkou je top, kde sa stretnú dve esá tohto splitu – G2 Expect a UOL Vizicsacsi. Obaja si počas skupinovej fázy aj play-off zaslúžili len a len pochváliť. Sú správne agresívny, kontrolujú si nie len svoju linku ale aj stav na mape a málokedy sa stane že sa omeškajú do nejakého tímového súboja. Uvidíme či bude duo Expect + Trick úspešnejší, keďže ich sila je cítiť v early a mid hre. Zatiaľ čo UOL duo Vizicsacsi + Xerxe sú najsilnejší v late game. UOL v late game má priam neskutočné play-e a flanky hodné kórejskej ligy.

Tešme sa na tento veľkolepí zápas a dúfajme v 5 hier z 5. Nech o tom lepšom rozhodne ako tímová hra, tak aj individuálne výkony hráčov.

Tipovanie výsledku redakcie E-GAMES:

 • Michal „Fritolicek“ Frátrik – G2 3:2 UOL
 • Prokop „Hippo“ Sojka – G2 2:3 UOL
3/5 - (1 vote)