SEMIFINÁLE NA LCS
www.riotgames.com

26. augusta 2017 o 21:00 stredoeurópskeho času sa odohraje prvé semifinále NA LCS medzi Immortals a Counter Logic Gaming. Tím Immortals postúpil do semifinále priamo z druhého miesta v skupine základnej časti letného splitu. Counter Logic Gaming si musel vybojovať semifinále v dramatickom štvrťfinálovom zápase proti Team Envy. Team Envy tímu Counter Logic Gaming nič nedaroval a podľahol mu až v 5. zápase.

História stretnutí Immortals vs. Counter Logic Gaming

V posledných siedmych zápasoch vyhrali Immortals celkovo 6 krát,  z toho 2 krát vyhrali počas tohtoročného Summer splitu. CLG naposledy Immortals porazili 18. februára 2017 v zápase základnej časti jarného splitu. Z hľadiska vzájomných súbojov teda zápas vyznieva jednoznačne v prospech Immortals, ktorí už mnoho krát ukázali, že proti CLG to vedia.

TIPOVANIE NA ZÁPAS

Stávková kancelária Fortuna na zápas určila takéto kurzy:

Kurzy na víťazstvo oboch tímov sa mi zdajú prijateľné a presne predpovedajú očakávaniam fanúšikov. A to predpoklad, že zápas vyhrá IMM, ale v prípade ak CLG zaberú a budú mať trocha šťastia môžu takisto zvíťaziť.

Štatistiky tipov k 23.08.2017:

Na zápas si môžete staviť v stávkovej kancelárii iFORTUNA:

Slovenská Republika:

iFORTUNA.SK

Česká republika:

iFORTUNA.CZ

PREVIEW SEMIFINÁLE NA LCS 2017: IMM vs. CLG

26. augusta o 21:00 sa proti sebe postavia tieto zostavy:

PozíciaIMMCLG
TOPFlameDarshan
JUNGLEXMithieOmarGod
MIDPobelterHuHi
ADCCody SunStixxay
SUPPORTOllehAphromoo

Obe tímy určite budú chcieť v semifinále predviesť to najlepšie a prebojovať sa do finále a siahnuť na titul šampióna NA LCS.

V prospech tímu CLG je určite zápas proti Team Envy, v ktorom po nervy drásajúcom súboji vyhrali 3:2, ale zistili v čom sú ich slabiny, a čo musia celý týždeň trénovať. Naopak Immortals mohli vidieť a analyzovať silné a slabé stránky svojho súpera a mali týždeň aby sa na nich pripravili.

TOP

Na Tope sa proti sebe postavia Flame za IMM proti Darshanovi z CLG. Flame ma vyrovaný champion pool najviac mu určite sedí Shen, ktorého ovláda dokonale, ale v prípade jeho zabanovania, decentne ovláda aj Jarvana a Renektona. V prospech Flama hraje počet killov počas regular season, naopak v jeho neprospech hraje trošku nižší celkový CS. Darshan má jednoznačne obmedzenejší champions pool, v ktorom dominujú jeho schopnosti pri ovládaní Gnar, pri ostatných championoch si až tak istý nie je. V prípade ak si Darshan bude môcť picknúť Gnara súboj na linke bude podľa môjho názoru vyrovnaný, v inom prípade je horná linka v prospech Flama.

JUNGLE

V jungli sa proti sebe postavia Xmithie z IMM a Omargod, ktorý na pozícii vystriedal Dardocha. Oboch junglerov považujem za rovnocenných súperov, obaja sa výborne prispôsobili mete a v ich poole dominuje Gragas. Omargod po odchode Dardocha priniesol do CLG dôležitú tímovú pohodu a oporu v jungli, musím však na druhej strane upozorniť na jeho nevýrazný prejav proti Team Envy, kedy napríklad jeho Zac bol proste príšerný. Veľkou otázkou preto zostáva. Dokáže sa Omargod oklepať zo zápasu proti Envy, tak aby mohol konkurovať top jungerovi Xmithiemu?

MID

Taliyah Taliyah Taliyah, o tomto champiónovy bude MID linka. Momentálne je to main champion aj Pobelter aj Huhi, avšak je musím spomenúť, že Pobelterovi sa s ním darí o trochu viacej. Huhi si proti Envy skúsil poriadny champions pool keď okrem iných otestoval svoje schopnosti aj s Corkim a Cassiopeou, obzvlášť s Corkim mu to šlo vynikajúco. Momentálen cítim mierne vyššie istotu Pobeltera, a preto si myslím že MID linka bude v prospech Immortals.

BOTTOM

Na bote sa budú podľa môjho názoru lámať ľady zápasu na jednej strane vynikajúci Cody Sun, ktorý zahrať geniálne akéhokoľvek marksmena a na strane druhej pozične výborný Stixxay, ktorý vďaka skvelo zvládnutej Tristane veľkou mierou napomohol CLG k postupu do semifinále.

Celkovo aj s ohľadom na minulé zápasy oboch tímov hodnotím kvalitu Immortals mierne nad CLG. Samozrejme obe tímy sú v svojom regióne top, a to by bez zvlánutej macro a micro ekonomiky nemohli zvládnuť. Ale aj napriek tomu si myslím, že IMM sa budú veľmi chcieť prebojovať do finále NA LCS.

Predikcia: Osobne tipujem na víťazstvo IMM v pomere 3:1

4/5 - (1 vote)