E-GAMES.SK

Čaká nás ďalší úžasný víkend v EU LCS, tentokrát play-off semifinále! Spring Split sa blíži ku koncu a oba zápasy budú určite napínavé a s veľkou pravdepodobnosťou sa môžeme dočkať plnohodnotných BO5 na 5 hier. Hrá sa na patch 7.6.

Prvý zápas BO5 – G2 vs Fnatic

E-GAMES.SK
Zdroj: Riot Games
  • čas zápasu: 15.4.2017 – 17:00

Prvý zápas odohrajú dva tímy, ktoré prezentujú minulosť a prítomnosť toho najlepšieho,čo nám EU LCS ponúkla. Fnatic, starý kráľ EU proti novému kráľovi – G2. FNC od sezóny 6 bojuje z plných síl, ale chýba mu lesk zašlej slávy a kvalitných výkonov, ktoré tento tím predvádzal. Naopak G2 vyzerá stále veľmi silno, aj keď len v EU a medzinárodné výsledky majú ešte čo doháňať.
Tento zápas ponúkne súboj na všetkých linkách. Stretne sa Rekkles a Jesiz proti Zvenovi a Mithymu na bot linke, kde sa tešíme sa súboj hlavne adc. Bude schopný Rekkles opäť potiahnuť svoj tím dokonalou hrou a udržanou linkou?
Ďalšia dvojka, ktorú budeme sledovať je mid linka – Caps vs Perkz. Obaja predvádzali nie veľmi vyrovnané výkony, dokázali zažiariť a vyložene vyhrať tímu hru, inokedy sa zdalo akoby ani nehrali. Bude teda Perkz brať hru vážne a nedá Capsovi šancu alebo sám Caps si z Perkza urobí free farmu?
Posledný súboj bude medzi Soaz + Broxah proti Expect + Trick. Bude to EU vs KR duo a môžeme povedať, že toto je súboj, ktorý dáva navrch pre G2. Expect na tope a Trick v jungli hrajú veľmi suverénne, stabilne kvalitne a spoločne vytvárajú tlak nie len na tope, ale vďaka skvele načasovaným roamom ich často vidieť na botku alebo mide. Naopak Soaz na tope je pravidelne slabším článkom tímu a early game sa nevyvaruje vážnejším chybám, ktoré súper trestá veľmi tvrdo. Broxah je ešte len krátko s tímom a až v play-off sme od neho videli, kde je jeho potenciál. Uvidíme, či dokáže podporiť nie len Soaza na tope ale aj zvyšok tímu a zvládne kontrolovať a kontrovať Trickov agro spôsob junglenia.

Tipovanie výsledku redakcie E-GAMES:

  • Michal „Fritolicek“ Frátrik – G2 2:3 FNC
  • Prokop „Hippo“ Sojka – G2 3:2 FNC

Druhý zápas BO5 – Unicorns Of Love vs Misfits

E-GAMES.SK
Zdroj: Riot Games
  • čas zápasu: 16.4.2017 – 17:00

Druhý zápas play-off semifinále je súboj nováčikov s výbornou formou proti ostrieľanému tímu známemu nevyspytateľnosťou a momentálne skvelým individuálne aj tímovým výkonom. Na základe výsledkov zo splitu by sa dali uprednostniť výkony jednorožcov, na druhú stranu Misfits si pripísali reverse sweep v štvrťfinále proti Splyce a poslednú hru vyzerali veľmi sebavedomo.

Veľký vplyv na výsledok bude mať forma jednotlivých hráčov, výkon „rookie“ hráčov – MSF Hans Sama, Alphari proti UOL Xerxemu (oficiálne ocenený ako Rookie of the Spring split 2017), ako bude PowerOfEvil schopný viesť svoj tím, Vizicsacsi kontrolovať hru a udávať tempo late hry. Na bot linke by malo mať výhodu duo z MSF Hans Sama s Ignarom proti UOL Samuxovi s Hylissangom. Hans Sama a IgNar ukázali vo väčšine hier ako podstatný je ich výkon pre tímovú hru. IgNar žiaril v regular splite, naopak v play-off pôsobil veľmi neisto, no práve vtedy ho podržal Hans Sama. Samux a Hylissang podávajú stabilný výkon a tím UOL nie je na nich natoľko závislý, no i tak sa dá skonštatovať, že môžu v semifinále ťahať za kratší koniec.

Veľký vplyv budú mať na hru obaja jungleri MSF KaKAO a UOL Xerxe. Na vrch by štatisticky mal mať skúsený KaKAO aj keď posledné zápasy častejšie sa nachádzal solo na miestach, kde by logicky nemal byť alebo minimálne nemal byť sám. Xerxe naopak sa nachádza v prvom play-off na takejto profi úrovni a bude na ňom záležať značná časť úspechu UOL.

Tipovanie výsledku redakcie E-GAMES:

  • Michal „Fritolicek“ Frátrik – MSF 1:3 UOL
  • Prokop „Hippo“ Sojka – MSF 2:3 UOL

Tešíme sa na samotné hry a na to, čo nové nám prinesú, každý jeden play, individuálny výkon alebo premyslené makro play-e.

4/5 - (1 vote)