Pred koncom letného regular splitu tu máme ešte dva hracie týždne. V skupine A veľa prekvapení neuvidíme, no B skupina ešte má čo ponúknuť. Pred koncom splitu je vidieť zmeny aj keď nijak výrazne čo sa výkonov týka. Záver Summer splitu, playoffs a následne Worlds stále nenaštartovali tímy k najlepším výkonom a naopak, vidieť množstvo chýb a problémov s orientociou v aktuálnej mete a prispôsobení makro hry.

 

1) Fnatic 9:1 (E-GAMES 2b)

Fnatici sa naďalej držia na prvom mieste, ich výkon je naďalej najlepší v EU a ak sa zadarí, majú veľkú šancu vyhrať aj samotné playoffs. Aktuálne ich zápasy sú viac menej jednostranné, kontrolujú hru a skôr trolia počas pick&ban fázy a následne si hru viditeľne užívajú.

Cítiť i radosť z hry Rekklesa, ktorý už dlhšie pôsobil, že sa tímu vyhýba a minimálne komunikuje. Verme, že tím sa ešte viac zomkne a Caps vytiahne tie (najbrutálnejšie) playe v každom zápase a ulahodí našmu oku. Mnohých už potešíl výberom Kayna na mid, aj keď Misfits asi nadšení neboli.

sOAZ na tope naďalej dominuje a Broxah tiež predvádza kvalitný výkon na ktorý sa tím môže spoľahnúť. Fnatic zaslúžene vedie a uvidíme, čo príde na konci splitu. A ako sa predvedú v playoffs??

 

2) H2k 7:3 (E-GAMES 4b)

Jeden z dvoch tímov, ktoré nám predviedli zlepšujúcu formu, menej troll hier a viac tímových súbojov, ktroré vyrážali dych. H2k má šancu vyhrať svoju skupinu a postúpiť do semifinále až finále, ak forma vydrží. Aktuálnym najvýraznejším hráčom je Febiven a jeho výkony v každej jednej hre. Hrá akoby mu niekto povedal, že v EU sú lepší mideri. No a Febi nám dokazuje, že to tak zrejme nie je.

Druhou oporou tímu je dvojica na botku. Nuclear a Chei si idú svoju, čo vyhovuje Jankosovi, ktorý si vychutnáva presun cez jungle, plne podporuje Odoamneho na topku a stíha čistiť aj jungle nepriateľa. No najväčšia sila H2k sa ukazuje v late hre, kde sme mohli vidieť mnoho výborných súbojov, veľmi jednoznačných rozhodnutí a výborne makro. H2k len tak ďalej a možno to bude aj na Worlds 🙂

Zdroj: lolesports flickr

3) G2 Esports 7:3 (E-GAMES 6b)

Konečne sme sa dočkali prebudenia kráľov EU! Forma sa zlepšuje, makro začína dávať zmysel, každá linka si zaslúži už aj pochváliť a vo finále tažko sa vytíka nejaká chyba, nakoľko ich výhry sú veľmi presvedčíve. Sú tam stále isté nedostatky, no jedná sa skôr o individuálne rozhodnutia a prípadne nevydarený play.

Perkz na mide sa zorientoval a dáva si pozor na zbytočné úmrtia. Trick si vzal k srdcu tank metu a Expect mu kontruje kvalitnou hrou, hlavne bezpečnou. Zven a mithy si udržali formu a končne si mohli vydychnuť, predsa len už výsledok nezáleží len na nich a majú spoluhráčov, na ktorých je spoľah. Dokážu obhájiť titul? Zvedavosť a očakávanie sú veľké!

 

4) Unicorns of Love 7:3 (E-GAMES 8b)

UoL ma obrovský potenciál, no momentálne trpia. Je to isto len nejaká prechodná choroba, ktorá napadla tieto jedičné jednorožce. Verme, že sa z toho dostanú čím skôr, keďže Splyce im šliapu na päty v tabuľke a aj výkonom. Je vidieť, že tímu nevyhovuje aktuálna meta a adaptácia trvá oveľa dlhšie ako iným tímom.

Je ťažko hodnotiť tím ako jednotlivcov, sú v tom všetci a momentálne im nevychádza takmer nič a dostali sa blízko stavu G2 na začiatku splitu. Verme že toto trápenie pominie čím skôr a opäť uvidíme Vizicsacsiho v plnej sile, Xerxeho opäť hviezdiť v jungle, Exileha neumierať na mide a botko si udrží formu, keďže ,omentálne drží tím ako tak nad vodou výkon Samuxa s Hylissangom. Dva týždne do konca je akurát tak čas pozviechať sa.

 

5) Splyce 6:4 (E-GAMES 10b)

Tím Splyce je aktuálne dosť spomínaným vo svete LCS, keďže v takomto čase urobili zmenu na poste hlavného kouča. Verme, že im prospeje aj keď je to takto na konci splitu a pre hráčov to môže byť dosť komplikácia prispôsobiť sa niekomu ďalšiemu vo vedení tímu. To či to bol správny krok ukáže najbližšie hry a prípadné playoffs.

Výkon tímu ako takého je aktuálne veľmi prijateľný, Wunder na tope patrí medzi top linkársku elitu v EU a Trashy si dáva v jungle pozor, aby ho súper neprehral. Sencux na mide si tiež poctivo drží pozíciu a hrá pomerne opatrne ako sa od ap carry očakáva. No SPY si musia dávať pozor a nezahadzovať hry, stále ešte do playoffs nemusia postúpiť. Vitality sú tiež v lepšej forme ako na začiatku splitu a skôre je dosť tesné.

 

6)Misfits 5:5 (E-GAMES 13b)

Tento split im vyložene nič nevychádza. Individuálne chyby, viditeľné zaváhania, nedotiahnutý makro play…a tie rozhodnutia… Tím Misfits sa trápi aktuálne na každej linke aj v jungle. PowerOfEvil síce zo začiatku zvláda svoju linku, no v late nie a nie hrať koordinovane s tímom. Alphari na tope predvádza skôr kŕče ako nejaký pro play. Maxlore ako dobre začal, tak momentálne jeho výkon kolíše, no a Hans Sama si povedal, že farmiť sólo top pri “split pushi” je úplne bezpečné. Jednoducho v Misfits je niekde veľký problém a majú toho dosť na čom musia popracovať ak nechcú skončiť na úrovni tímov Roccat a horších…

Zdroj: lolesports flickr

7)Vitality 4:6 (E-GAMES 13b)

Vitality začínajú zaberať, ich hra si zaslúži i sem tam pochvalné prikývnutie aj nejaký ten potlesk. Jednotlivý hráči sa zlepšujú a určite im pomáha aj viditeľne lepšia komunikácia a makro hra. Momentálne vytrčajú výkonom Djoko v jungle, kľudne ho môžeme zaradiť k špičke EU junglerov a Nukeduck na mide tiež predvádza výborné výkony. Majú ešte mnohé rezervy, no ich progres je radosť sledovať. Len tak ďalej, playoffs majú stále otvorené.

 

8) Mysterious Monkeys 2:9 (E-GAMES 16b)

Opice sa naďalej trápia. Potenciál tam stále je, no zbierajú prehru za prehrou a síce súpera potrápia, stále ich hre niečo chýba. Kikis na tope a Amazing v jungle predstavujú hrozbu,no zvyšok tímu im veľmi nepomáha. Tiež v B skupine to mali veľmi náročné a je jasné, že MM si zahrajú relegations o udržanie sa v LCS.

 

9) ROCCAT 3:7 (E-GAMES 18b)

Silný súper sa rovná jasný favorit Roccat, slabý súper a na Roccat by sme neodporúčali si ani vsadiť. Výkon ako na hojdačke o to zarážajúcejší, že dokážu potrápiť elitu a následne hrať silver ligu proti outsiderom tabuľky. Nie pochýb, že má tím potenciál, no so stabilitou výkonu ich čaká ešte veľmi veľa práce. Dúfajme, že si udržia pozíciu v tabuľke a ešte potrápia favoritov.

 

10)Ninjas in Pyjamas 1:10 (E-GAMES 20b)

NiP má prvý WIN! Sú lepší ako Origen! A to je asi tak všetko čo sa dá o ich výkone povedať. Hry, ktoré predvádzajú sú tragické v makro hre, nezmyselný pick&ban naďalej robí z NiP ľahký terč a na rovinu, Roccat im tú výhru akoby dopriali absolútne zlým dňom. Hráči majú individuálny potenciál, sem tam aj dobrá kooperácia, no chýba taktika na late hru, poriadne makro na dokončenie a myšlienka taktike.

Naďalej sa dá povedať že NiP ku dnu tlačí ich kouč NicoThePico, ktorého neveriaci výraz pri ich výhre jasne dáva najavo ako tímu neverí. Nuž stále môžu urobiť zmenu ako Splyce, možno v tej chvíli by mali silný základ pre obhajobu pozície v relegations a nabrať silu pred Spring splitom 2018.

3/5 - (1 vote)